ЄС вважає важливим газ із Каспійського регіону для диверсифікації поставок у Європу - Шефчович


ЄС вважає важливим газ із Каспійського регіону для диверсифікації поставок у Європу - Шефчович

В даний час 69% газу, що споживається в Європейському союзі, імпортується, по нафті цей показник становить 89%, тому Брюссель зацікавлений у диверсифікації поставок, заявив віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович.

“В даний час ЄС сильно залежить від імпорту енергоресурсів. Якщо бути точнішим, 69% газу, що споживається в ЄС, імпортується, по нафті цей показник становить 89%”, – сказав М.Шефчович в четвер у Баку на IV міністерській зустрічі в рамках Консультативної ради щодо проекту Південний газовий коридор (ПГК).

За його словами, ПГК важливий для енергетичної безпеки Європи і в майбутньому ця роль стане ще більшою.

“В даний час ми більшу частину енергоресурсів імпортуємо з Росії, Норвегії та Алжиру. Однак, ми, безумовно, хочемо диверсифікувати джерела поставок, віддаємо пріоритет новим джерелам, новим маршрутам і новим постачальникам. Ми хочемо, щоб кожен член ЄС мав доступ як мінімум до трьох різних джерел газу”, – зазначив він.

М.Шефчович вважає, що диверсифікація джерел газу в Європу сприятливо позначиться на ціні на газ, бо країни Західної Європи сьогодні купують газ за вищою ціною, ніж країни Центральної і Східної Європи.

“За рахунок кращої інфраструктури поставок, ми хочемо вирішити цю проблеми (ціни за газ – ІФ). Тому ми розраховуємо на газ із Каспійського регіону, з Азербайджану. Я сподіваюся, що газ із Каспійського басейну почне надходити до Європи в 2020 році. Після цього ми маємо працювати над тим, щоб азербайджанський газ поставлявся в країни ЄС, які потребують його”, – підкреслив він.

Проект “Південного газового коридору” передбачає створення трубопровідної інфраструктури для транспортування до Європи через Туреччину азербайджанського газу, що видобувається в рамках Стадії-2 розробки родовища Шах-Деніз.

Основними компонентами проекту є: Стадія-2 проекту Шах-Деніз, розширення Південно-Кавказької трубопровідної магістралі Баку-Грузія-кордон з Туреччиною, будівництво Транс-Анатолійського газопроводу (TANAP) від східного до західного кордону Туреччини і Транс-Адріатичного газопроводу (TAP), з’єднує Грецію, Албанію і Адріатичне море на південь Італії.

Постачання азербайджанського газу в Європу очікуються в 2020 році в обсязі 10 млрд кубометрів. Крім того, 6 млрд кубометрів азербайджанського газу буде поставлятися в західні регіони Туреччини.

Поставки газу в Туреччину по TANAP почнуться з кінця червня 2018 року. Причому в перший рік обсяг поставок газу в Туреччину складе 2 млрд кубометрів, у другому році – 4 млрд кубометрів, в третій рік – 6 млрд кубометрів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування