Громадський транспорт у Німеччині може стати безкоштовним


Громадський транспорт у Німеччині може стати безкоштовним

У спробі домогтися зниження емісії парникових газів і уникнути великих екологічних штрафів влада Німеччини пропонує скоротити дорожній рух, зробивши громадський транспорт безкоштовним. Перший експеримент стартує в кінці цього року в п’яти містах країни.

«Ми розглядаємо варіант введення безкоштовного користування громадським транспортом для скорочення кількості приватних автомобілів, — заявили три німецькі міністри верховному комісару ЄС з навколишнього середовища. — Ефективна боротьба з забрудненням повітря без подальших непотрібних зволікань — першочергове завдання для Німеччини». Ідея буде протестована найпізніше наприкінці року в п’яти містах західної Німеччини, включаючи Бонн, Ессен і Мангейм, повідомляє Phys.org.

До інших запропонованих на розгляд комісії ЄС заходів відноситься подальше скорочення викидів автобусів і таксі, створення зон низької емісії та підтримка сервісів каршерингу.

Ці кроки необхідно зробити якомога швидше, тому що Німеччина, як і 8 інших найбільших країн — членів Євросоюзу, в тому числі Франція, Іспанія та Італія, не вклалися в терміни щодо скорочення рівня шкідливих викидів. Верховний комісар ЄС з навколишнього середовища дав цим країнам додатковий час на надання звіту про вжиті заходи або їм загрожує судовий розгляд у Європейському суді. Забруднення, що загрожує катастрофічною зміною клімату і шкодить здоров’ю людей, впливає більш ніж на 130 міст Європи, йдеться в заяві ЄС, є причиною близько 400 000 смертей щорічно, а усунення його медичних наслідків обходяться в 20 млрд євро на рік.

Громадський транспорт Німеччини користується великою популярністю, враховуючи його ефективність і відносну дешевизну, порівняно з іншими великими країнами Європи. У 2017 році кількість пасажирських перевезень досягла 10,3 млрд, і потрібне серйозне планування, перш ніж можна буде перейти на безкоштовний проїзд. Голова Асоціації міст Німеччини Гельмут Деді вже заявив, що «очікує ясно сформульованої відповіді на запитання, як фінансуватиметься безкоштовний транспорт».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування