Чому українці не хочуть легально працювати - думка експертів


Чому українці не хочуть легально працювати - думка експертів

Центри зайнятості не можуть закрити вакансії великих виробництв і фіксують високу плинність кадрів.

Наприклад, Центри зайнятості у Львівській області не здатні задовольнити потреби іноземних інвесторів у кадрах.

Про це свідчить кількість вакансій.

При цьому в центрах зайнятості у Львівській області зареєстровано понад 13,8 тисяч безробітних.

Аналогічна ситуація складається і в інших областях і регіонах країни, куди приходять великі іноземні інвестори. Особливо критична ситуація у Львівській області склалася через високу концентрацію заводів, які були відкриті іноземцями.

У 2017 році цей регіон країни отримав 8 тисяч нових робочих місць. У 2018 році Державна служба зайнятості прогнозує погіршення ситуації в Дніпропетровській і Харківській областях повідомляє УБР з посиланням на DW.

Читайте також: Робота понаднормово: як часто українці затримуються на роботі

Складнощі пояснюються не браком робочих рук, а «плинністю» кадрів. Про це розповів Олег Рісний, керівник Львівського центру зайнятості. Люди влаштовуються на роботу на такі заводи і через короткий проміжок часу звільняються, а на їхнє місце приходять інші і все повторюється знову. За словами керівника Центру зайнятості, подібна ситуація складається і на вітчизняних підприємствах.

Головними причинами такої «плинності» є монотонна робота, низька оплата праці. А також колишні співробітники іноземних підприємств говорять про суворі умови праці без можливості відпочинку. Зокрема оплата праці становить 5-6 тисяч гривень, які можна заробити в невеликих компаніях і з більш демократичними умовами праці.

Керівник Центру зайнятості в свою чергу називає і таку причину, як бажання отримувати соціальну допомогу і нелегальний заробіток. Виявити таких нелегальних працівників або нелегальний бізнес дуже складно. Вихід із ситуації, на думку керівництва Центру зайнятості, один – підвищення заробітних плат до рівня 12-14 тисяч гривень, які пропонують нелегальні виробництва.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua