Експерт про "Турецький потік": мета Путіна - позбавити Україну статусу транзитної держави


Експерт про "Турецький потік": мета Путіна - позбавити Україну статусу транзитної держави

Проектна потужність першої черги обхідного газопроводу становить 15,75 мільярда кубометрів, що трохи менше обсягу українського транзиту в Туреччину – 16,6 мільярда кубометрів.

Запуск першої нитки газопроводу “Турецький потік”, який на сьогодні будується Росією в обхід території України по дну Чорного моря, може позбавити нашу країну обсягів транзитного газу в розмірі майже 18%.

Таку думку висловив експерт “Центру Разумкова” в енергетичній сфері Сергій Дяченко.

“Висока вірогідність того, що якщо буде побудована і запущена перша нитка “Турецького потоку”, то вона забере на себе обсяги російського газу, які проходять для Туреччини транзитом через територію України”, – сказав він. У держкомпанії-операторі газотранспортної системи “Укртрансгаз” повідомили, що в 2017 році для потреб Туреччини через територію України прокачано 16,6 мільярда кубометрів газу, що складає 17,9% від загального показника транзиту за минулий рік.

“Якщо буде побудована друга нитка “Турецького потоку”, то ми також можемо втратити ті обсяги, які сьогодні надходять через нашу територію в країни Південно-Східної Європи”, – додав Дяченко. За даними “Укртрансгазу”, в минулому році компанія транспортувала для потреб Південно-Східної Європи (через газовимірювальну станцію “Орловка”), без урахування газу для потреб Туреччини, – 3,6 мільярда кубометрів “блакитного” палива.

Дяченко також вважає, що після введення в експлуатацію обхідного газопроводу Україна зможе зберегти частину транзиту газу для Туреччини тільки в тому випадку, якщо Туреччина збільшить споживання газу, наприклад, за рахунок будівництва нових теплоелектростанцій. “Дії Росії продиктовані однією метою – позбавити Україну статусу транзитної держави. Така мета у них з’явилася з приходом до влади Путіна”, – озвучив експерт основну причину будівництва Росією газопроводу в обхід території України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування