Політика Трампа може посилити істерію на ринках - Bloomberg


Політика Трампа може посилити істерію на ринках - Bloomberg

В умовах зростання дефіциту федерального бюджету США будуть змушені позичити більше 1 трильйона доларів цього року, що може ще більше посилити істерію, що викликала глобальний розпродаж акцій.

Про це пише Bloomberg.

Бюджетна угода, яку Сенат уклав 7 лютого, передбачає збільшення державних витрат майже на 300 мільярдів доларів протягом найближчих двох років.

Ще до цього старший економіст Bank of America Corp. по США Джозеф Сонг писав в огляді, що бюджетний дефіцит США до 2019 року може перевищити 5 відсотків валового внутрішнього продукту, досягнувши максимального з Другої світової війни рівня при одночасній повній зайнятості.

Це “абсолютно суперечить тому, що, згідно з підручниками з економіки, повинні робити законодавці”, написав по електронній пошті головний економіст Moody’s Analytics Inc. Марк Занді.

“Зниження податків і збільшення витрат, що фінансуються за рахунок розширення дефіциту бюджету, в умовах повної зайнятості призведуть до подальшого посилення політики ФРС і підвищення процентних ставок”, – написав Занді.

Негативний вплив зниження податків і угоди щодо бюджету на дефіцит в найближчі два роки може перевищити 580 мільярдів доларів – суму, в яку оцінюються заходи стимулювання економіки під час рецесії 2009 і 2010 років при президенті Бараку Обамі.

Нервозність ринків зберігалася в четвер: загроза прискорення інфляції і зростання доходностей облігацій загострили побоювання, що підвищення процентних ставок загальмує економіку.

Індекс Dow Jones Industrial Average у четвер впав більш ніж на 1000 пунктів, а S&P 500 – на 3,75 відсотка, в результаті чого їх зниження з піку від 26 січня перевищило 10 відсотків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування