Безпілотне літаюче таксі Airbus вперше піднялося в повітря


Безпілотне літаюче таксі Airbus вперше піднялося в повітря

Безпілотне аеротаксі, що розробляється підрозділом A3 європейського авіабудівного концерну Airbus, 31 січня 2018 року вперше піднялося в повітря.

Про це у своєму блозі написав керівник команди розробників Зак Лаверінг.

Як передає N+1, перевірки проводилися на повнорозмірному прототипі літального апарату.

Розробка аеротаксі проекту Vahana почалася в лютому 2016 року. Літальний апарат з вертикальним злетом і посадкою виконаний за схемою конвертоплана з переднім і заднім крилами, що повертаються. На консолях кожного крила розміщені по чотири електромотори з повітряними гвинтами.

Згідно з попередніми планами, Vahana буде перевозити або одного пасажира, або який-небудь вантаж.

Безпілотний конвертоплан отримає систему ухилення від зіткнення з перешкодами та іншими літальними апаратами. Виконувати польоти повітряне таксі буде суворо за заздалегідь визначеними маршрутами, трохи відхиляючись від них тільки у випадку, якщо потрібно уникнути зіткнення.

Під час першого польоту прототип повітряного таксі, названий Alpha One, вертикально злетів на висоту п’яти метрів, завис на 53 секунди і плавно приземлився.

Незабаром після посадки аеротаксі виконав другий політ. Випробування проводилися на аеродромі A3 в Пендлтоні штату Орегон. У випробуваннях брав участь повнорозмірний прототип аеротаксі, що має завдовжки 6,2 метра, завширшки — 5,7 метра (за найбільшим розмахом крила) і заввишки — 2,8 метра.

Максимальна злітна маса апарата становить 745 кілограмів.

Інші подробиці випробувань не уточнюються.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua