У 2018 році гонщики отримають біометричні рукавички для вимірювання пульсу і рівня кисню в крові


У 2018 році гонщики отримають біометричні рукавички для вимірювання пульсу і рівня кисню в крові

Міжнародна автомобільна федерація (FIA) зобов’язала в цьому сезоні гонщиків використовувати спеціальні рукавички з біометричним датчиком, що вимірює пульс і рівень кисню в крові, а також невеликим блоком, що передає ці дані по Bluetooth.

При виникненні надзвичайної ситуації, наприклад, при аварії, лікарі зможуть оперативно їх отримати.

У FIA запевняють, що новинка не завадить гонщикам. Сам датчик шириною близько 3 мм вшитий в рукавичку в основі долоні або на вказівному пальці, загальна вага датчика і передавального пристрою – всього 30 грамів.

Лоран Мекіс, глава Комісії FIA з безпеки: «Ми запитали себе: «Як використовувати новітні технології, щоб допомогти медичній бригаді і гонщикам?»

В результаті був розроблений датчик для рукавичок гонщика. Він буде записувати і передавати життєво важливі показники в медичну машину при її під’їзді до місця аварії.

Якщо медики заздалегідь знатимуть, що гонщик рухається і дихає, вони зможуть приймати оперативні рішення. Наприклад, стане зрозуміло, чи потрібно якнайшвидше забезпечити доступ до гонщика чи можна зробити це більш обережно».

Варто додати, що тільки в Формулі 1 за всю її історію на етапах Гран-Прі загинули 34 пілоти. Одна з резонансних аварій сталася 1 травня 1994 року під час гонки Гран-Прі Сан-Марино, в якій загинув бразильський гонщик, 3-кратний чемпіон світу Айртон Сенна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування