0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Система маркування товарів піском покладе край торгівлі контрафактом


Система маркування товарів піском покладе край торгівлі контрафактом

Фахівці Університету Копенгагена розробили систему маркування товарів піском з рідкоземельними елементами, яка зможе покласти край торгівлі контрафактом.

В основі оптичної системи аутентифікації лежить звичайний пісок, щоправда, з домішками трьох рідкоземельних лантанідів — європію, тербію і диспрозію — кожен з яких світиться під впливом різної довжини хвиль. У ємність з піском опускається невеликий шматок липкої стрічки, і приклеєні до неї тисячі піщинок утворюють унікальний візерунок всього пару міліметрів завширшки. Ці «відбитки» можна наносити на метал, скло або шкіру.

Після нанесення такої мітки на виріб він фотографується в різних довжинах хвиль, і три зображення з частинками європію, тербію і диспрозію об’єднуються в одне, яке зберігається в цифровому вигляді в базі даних виробника. За допомогою спеціально розробленого пристрою та програми цифровий ключ використовується для аутентифікації фізичного ключа. За розрахунками винахідників, кодуюча ємність системи дорівнює 6×10 у 104 ступені, тобто її практично неможливо підробити.

Ця система буде відносно недорогою — вартість нанесення позначки складе близько однієї датської крони. Її вже запатентували, і зараз дослідники зайняті налаштуванням технології сканування. Очікується, що вона стане комерційно доступною в наступному році, повідомляє The Engineer.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування