На Львівщині хочуть запровадити офіційну плату за пологи


На Львівщині хочуть запровадити офіційну плату за пологи

Пологові будинки Львівської області збираються надавати послуги платних пологів. Місцева влада вважає, що це виведе з тіні цей ринок, який вже давно став платним.

У Львівській області пологові будинки почнуть надавати послугу платних пологів. Про це повідомила директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак, пише місцеве видання Твоє місто.

“Ми плануємо ввести в наших пологових будинках платні пологи. Коли ти приходиш народжувати не до лікаря, який чергує, а до того, з яким домовився. Це повинно бути оплачено. Умовно 60% йде як гонорар лікаря і 40% – лікарні. Це буде справедливо, адже лікар приїжджає в неробочий час і надає допомогу, все юридично правильно, і лікарня з того отримає позабюджетні кошти”, – заявила чиновник.

За її словами, зараз пологи за домовленістю відбуваються скрізь, але головна їх проблема – у відповідальності, яку в разі надзвичайної ситуації несе не лікар, який приймав пологи, а медперсонал.

“У нас зараз лікарі за домовленістю приїжджають на пологи, отримують ту чи іншу суму в кишеню. Але найбільша біда в тому, що відповідальним за пацієнта є черговий персонал, а не той лікар, який прийшов за домовленістю. Треба виводити це з тіні, повинно бути офіційно зафіксовано, якщо лікар прийшов на зміну в свій неробочий час”, – пояснила Микичак.

Вона додала, що спочатку офіційну плату за пологи планують ввести в перинатальному центрі, який, за останньою інформацією, повинен відкритися в березні. Далі – в обласній лікарні, а потім вже по районам області. Вартість таких пологів поки що не підрахували, однак за словами Микичак, це не буде захмарна ціна.

Довідка Finance.ua

  • Раніше повідомлялося, що в Україні в 2019 році планують ввести плату за приймання пологів.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua