Графенові мікросхеми дозволять «впровадити електроніку абсолютно у все»


Графенові мікросхеми дозволять «впровадити електроніку абсолютно у все»

Інженери з Університету Айови розробили технологію, яка дозволяє друкувати недорогі графенові мікросхеми на гнучких матеріалах, що мають дуже високу провідністю і при цьому повністю водонепроникні. Завдяки відкриттю з’явилася можливість створювати «розумний одяг», який можна прати, і датчики, які можна не знімати у ванній, пише Futurism.

У науковій статті, опублікованій в журналі Nanoscale, йдеться, що нова технологія «зробить можливим створення зносостійкої електроніки, що миється, стійкої до плям, утворення льоду та біоплівки».

За словами Джонатана Клауссена, доцента Університету Айови і провідного автора дослідження, нова технологія створення графенових мікросхем може мати дуже широке застосування: від гнучкої електроніки і водонепроникних датчиків в текстильній промисловості до електричного моделювання для виробництва стовбурових клітин і регенерації нервів.

Графен являє собою сітку з атомів вуглецю, які об’єднані в гексагональній стільниковій конфігурації. Цей суперматеріал має більшу міцність, ніж сталь, а також є ефективним провідником тепла і електрики.

За словами співавтора статті Лорена Стромберга, технологія друку, обробки та налаштування графена дозволить «впровадити електроніку абсолютно у все».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Технології&Авто
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua