Розробка 50-річної давності допомогла створити новий акумулятор


Розробка 50-річної давності допомогла створити новий акумулятор

Фахівці МТІ переглянули ідею 50-річної давності – батарею на розплавах солей – і розробили недорогий, ефективний і надійний акумулятор з новим типом мембрани для масштабних електричних мереж.

Одна з основних проблем відновлюваної енергетики, особливо сонячної та вітрової, в тому, що енергія виробляється тільки при певній погоді, а не коли це необхідно. Ця проблема стане неактуальною, якщо вдасться створити недорогу і довговічну батарею, здатну зберігати електрику в масштабах мережі. Сучасні літієві батареї для цього підходять погано – незважаючи на свою високу продуктивність, ємність і невелику вагу, вони занадто дорогі, якщо мова заходить про масштаб цілого міста.

Ідея, яку взяли за основу дослідники з МТІ, полягає в використанні батарей на розплавах солей, наприклад, натрій-сірчаних або натрій-нікелевих. У них електроди перебувають у розплавленому стані, що забезпечує рух заряду між ними.

Зазвичай електроди відокремлюються один від одного спеціальною мембраною, яка пропускає тільки певні молекули. У минулому це завдання успішно виконував тонкий керамічний шар бета-глинозему, але комерційне використання цих батарей утруднено через крихкість кераміки.

Дослідники виявили новий метод поділу електродів – з цим справляється звичайна сталева ґратка, покрита нітридом титану. Там, де керамічна мембрана сортує молекули за їх фізичним обсягом, використовуючи для цього власні пори, сталева ґратка застосовує для досягнення того ж результату свої електричні властивості. І виявляється набагато більш довговічною, пише New Atlas.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua