Водневі велосипеди потраплять на масовий ринок через рік-два


Водневі велосипеди потраплять на масовий ринок через рік-два

Французький стартап Pragma відомий тим, що займався створенням водневих паливних елементів для військової техніки. У цивільну сферу компанія прийшла з водневими велосипедами. Один примірник коштує 7,5 тисячі євро, а зарядна станція для нього — 30 тисяч, пише Reuters.​ Проте компанія збирається виходити на масовий ринок.

Компанія показала концепт водневого велосипеда ще в 2014 році. Відтоді йшли розробки, і в листопаді минулого року французи заявили, що готові до продажу. Обсяг не був великим: компанія, за її заявами, змогла продати обмежений тираж в 60 одиниць. У Pragma кажуть, що в цьому році планують випустити ще 150 велосипедів, а потім вже виходити на масові продажі.

Pragma хоче зробити водневі велосипеди звичним засобом транспорту для жителів міст. В першу чергу це повинно відбутися через зручність, спричиняє використання такого транспортного засобу. Запас ходу водневої моделі Alpha— 100 км. А коли закінчується паливо, заміна паливного елемента займає 2 хвилини. В описі така концепція здається зручною і навіть конкурентоспроможною, але на практиці все інакше. Головний бар’єр — ціна. Сьогодні компанія продає кожен велосипед за 7,5 тисячі євро, а це ціна найдешевшої малолітражки. Але це ще не все. Інфраструктури для заправки водневих паливних елементів немає, тому доведеться десь знайти заправну станцію. Компанія продає і їх, але ціна водневої заправки в 4 рази перевищує вартість самого велосипеда.

Проте, творці вірять у потенціал своєї технології. Їх велосипед на двох літрах водню здатний, як вже було сказано, проїхати 100 км. Схожий запас ходу показують і просунуті електровелосипеди, але водень ефективніший. Один кілограм цього палива містить в 600 разів більше енергії, ніж у кілограмової літій-іонної батареї. Тому можна отримувати потрібні потужність і діапазон при меншій масі.

Тим часом учені працюють над тим, щоб зробити водневе паливо більш доступним. Американські хіміки розробили пристрій, здатний одночасно виробляти паливо та електроенергію. Нова система генерує водневе паливо максимально екологічно чистим і дешевим способом, використовуючи для цього сонячну енергію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua