День фінансів: Коломойський і виведення $5,5 млрд з ПриватБанку, а також обвал на ринку криптовалют


День фінансів: Коломойський і виведення $5,5 млрд з ПриватБанку, а також обвал на ринку криптовалют

Вівторок, 16 січня, став не найщасливішим днем для пана Коломойського, знову звинувачення та виправдання:

Колишні власники ПриватБанку завдали банку збитків на $5,5 млрд. Про це повідомив Нацбанк, посилаючись на результати міжнародного розслідування детективного агентства Kroll. За інформацією детективів, через ПриватБанк протягом 10 років відмивалися гроші, що призвело до завдання банку збитків щонайменше у розмірі 5,5 млрд доларів.

При цьому аудиторські висновки PwC не відповідають реальному фінансовому стану ПриватБанку. Фахівці з детективного агентства Kroll заявили, що секретна структура банку виконувала численні операції банківського шахрайства, а також відбувалася фальсифікація звітності колишнім менеджментом на користь колишніх акціонерів ПриватБанку і пов’язаних з ними осіб.

Коломойський відразу ж відреагував на звинувачення Нацбанку у відмиванні 5,5 млрд доларів і назвав все, що відбувається, маячнею. “Маячня, яку немає сенсу коментувати. Основне питання: куди і коли вивели гроші?! Все інше – белетристика”, – сказав Коломойський.

Також стало відомо, що Коломойському і Боголюбову заборонили видаляти листування в WhatsApp. До судового слухання Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, чиї активи арештовано Високим Судом Англії, забороняється видаляти будь-яку інформацію, зокрема листування у WhatsApp і Skype. Зазначимо, що наказ про всесвітній арешт коштів колишніх власників ПриватБанку набув чинності через надання детальних доказів, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення низки незаконних операцій вивели з банку майже 2 млрд доларів.

Для власників криптовалют цей день також не став надто вдалим:

Ціна першої криптовалюти – біткойна опустилася на 12,2%, і вартість одного токена становила 11,928 доларів. Річ у тому, що в понеділок директор Центрального банку Німеччини Йоахім Вюрмелінг (Joachim Wuermeling) заявив, що регулювання криптовалют повинно здійснюватися в глобальному масштабі. На його думку, це пов’язано з тим, що національні або регіональні правила буде складно реалізувати в безмежній віртуальній спільноті. Крім того, подібні заяви висловили влади Південної Кореї і Китаю.

Капіталізація криптовалют впала на $160 млрд. Ринкова капіталізація криптовалют опівночі 16 січня становила $698 млрд, а вже до полудня впала до $539 млрд – на $159 млрд або на 22,8%. Це вже не перший обвал на ринку “крипти”. Після попереднього падіння капіталізації з $650 млрд до $443 млрд спостерігався різкий зліт вартості криптовалют вище ніж $700 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування