Гени міног дадуть людині можливість відновлювати спинний мозок


Гени міног дадуть людині можливість відновлювати спинний мозок

Еволюційні шляхи людей і міног (далеких родичів риб) розійшлися 550 млн років тому. Однак у нас все ще багато спільного, принаймні, з точки зору генетики. Як показало дослідження, гени, які допомагають міногам відновлювати спинний мозок, присутні і в організмі людини. Про відкриття повідомляє Science Daily.

Учені вже давно знають, що міноги здатні повністю відновити функцію пошкодженого спинного мозку. Тварина здатна всього за 10-12 тижнів повернутися від паралічу до повноцінної рухової активності. Проте дотепер було невідомо, які молекулярні механізми відповідають за здатність міног до регенерації. У новому дослідженні були визначені всі гени, які діяли у процесі відновлення спинного мозку цих істот.

Проби відбиралися протягом трьох місяців, починаючи з моменту травми і до повного відновлення. Потім ці дані проаналізували і порівняли із зразками, узятими у здорової міноги. Як і очікувалося, експресія багатьох генів змінювалася в процесі регенерації, причому зміни в активності деяких з них були спровоковані безпосередньо розрізанням спинного мозку. Особливо важливу роль у відновленні відігравав сигнальний шлях Wnt, що відповідає за розвиток тканин: при його хімічному блокуванні здатність плавати не поверталася.

Як виявилося, багато з генів, що відповідають за регенерацію спинного мозку міног, присутні і працюють у ссавців. Однак у них вони беруть участь у відновленні периферичної нервової системи. Можливо, в довгостроковій перспективі ці гени і сигнальні шляхи можна буде використовувати, щоб лікувати травми спинного мозку у людей.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua