Стало відомо, коли Сербія і Чорногорія можуть вступити до ЄС


Стало відомо, коли Сербія і Чорногорія можуть вступити до ЄС

Сербія і Чорногорія можуть стати членами Євросоюзу в 2025 році. Такий сценарій передбачений проектом стратегії ЄС щодо країн Західних Балкан, розробленим Європейською комісією. Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на офіційний документ.

«У партнерів із західних Балкан є історичне вікно можливостей, і вперше питання їх вступу має хорошу перспективу», – вказується в проекті.

Водночас автори проекту стратегії, яка, як очікується, буде опублікована 6 лютого, додають, що часові рамки подібного вступу стануть реалістичними тільки в тому випадку, якщо буде існувати сильна політична воля, реалізація реальних реформ і довгострокове вирішення спорів із сусідами. Ключовим у прийнятті такого рішення буде 2019 рік.

А ось від Албанії, Боснії і Герцеговини, Косова і Македонії до 2025 року чекають досягнення певного розвитку для можливості вступу до ЄС.

Нагадаємо, що в 1990-х роках країни Балкан пережили жорсткі міжетнічні та міжрелігійні конфлікти. Внаслідок югославських воєн, які тривали протягом десятиліття, загинули, за оцінками експертів, близько 140 тисяч осіб. Зараз членами ЄС з даного регіону є тільки Словенія і Хорватія.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування