Норвегія збільшила експорт риби і морепродуктів до рекорду в 2017 році


Норвегія збільшила експорт риби і морепродуктів до рекорду в 2017 році

Норвегія в 2017 році збільшила експорт риби і морепродуктів до рекордних рівнів як в об’ємному, так і у вартісному вираженні, йдеться в повідомленні Норвезького ради з морепродуктів.

У минулому році Норвегія поставила за кордон 2,6 млн тонн риби і морепродуктів (+ 7%), згідно з підрахунками ради, цією кількістю можна раз на день годувати 36 млн осіб цілий рік.

Вартість експорту зросла на 3%, до 94,5 млрд норвезьких крон ($11,7 млрд).

Найбільшим ринком збуту в минулому році була Польща (до 2014 року і контрсанкцій це місце займала Росія), на частку ЄС в цілому припадало майже 65% поставок. Найбільш помітне зростання продемонстрували США – поставки збільшилися на 23%, до 5,7 млрд крон, що дозволило Штатам зайняти 4-е місце в структурі норвезького експорту дарів моря.

За словами директора-розпорядника Норвезької ради з морепродуктів Ренате Ларсен, експорт в країни Євросоюзу не змінився в порівнянні з 2016 роком, оскільки підвищення ціни лосося на європейських ринках обмежило попит на нього на початку року. На цьому тлі в II півріччі лосось помітно подешевшав.

Поставки в Азію і США зростали за всіма параметрами.

Рибальський промисел в минулому році забезпечив 60% норвезького експорту за обсягом і всього 28% за вартістю, продукція акваферм склала відповідно 40% і 72%.

Лосось залишається найважливішим експортним продуктом рибальства і аквакультури в Норвегії – понад дві третини за вартістю (64,7 млн крон, зростання на 5%). Далі йдуть тріска (9,6%) і макрель (4,3%). Для всіх трьох видів риб в минулому році встановлено нові рекорди експорту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування