Відкладено заборону на закупівлю «домашнього» молока у селян


Відкладено заборону на закупівлю «домашнього» молока у селян

Мінагрополітики ініціювало відстрочення набрання чинності нового стандарту ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яча. Технічні умови» на півроку, Україна мала з січня цього року відповідно до вимог договору про асоціацію з Європейським Союзом відмовитися від закупівлі молока другого сорту (так зване “домашнє”). Про це повідомляє прес-служба МінАПК.

Повідомляється, що відстрочення буде використане для створення ступеневої системи трансформації вимог до якості молока-сировини, гігієнічних вимог до молочних продуктів при виробництві та переробці. Проект цього наказу передбачає, що використання молока другого класу для технологічних процесів виробництва харчових продуктів після дворічного перехідного періоду буде обмежено, але його можна буде закуповувати для виготовлення кормів для тварин або казеїну.

У МінАПК вважають, що підвищити якість молока до першого не так складно. Для цього персонал, задіяний в роботі з тваринами, повинен бути в чистому одязі, використовувати чисті рукавички, мити руки з милом або дезінфікувати їх. Для доїння потрібно використовувати чисті ємності, бажано доїльний апарат або доїльні установки, які необхідно мити і дезінфікувати після кожного доїння. Корови повинні підлягати ветеринарному догляду.

Молоко першого сорту дорожче приблизно на дві гривні і користується підвищеним попитом. Зараз його частка в загальних закупівлях – 15,5%.

Кінцева мета наказу, що розробляється в Мінагрополітики, залишається колишньою – перехід до стандарту 100/400 (молоко екстра-класу), який відповідає європейським положенням.

Довідка Finance.ua

  • З 1 січня 2018 року відповідно до угоди про асоціацію з ЄС в Україні має зникнути молоко другого сорту, яке збиралося в домогосподарствах. Переробні підприємства більше не змогли б купувати продукт у селян, закупівлю можна було б здійснювати тільки в спеціалізованих фермерських господарствах. У вітчизняних магазинах буде всього три сорти молока – екстра-класу, вищого і першого.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування