Розроблено голографічний відеофон


Розроблено голографічний відеофон

Команда інженерів Університету Пердью в Вест-Лафайетті (Індіана, США) створила систему, яка може використовувати Wi-Fi для 3D-відеозв’язку з високою роздільною здатністю на мобільних пристроях. Розробники впевнені, що нова голографічна технологія буде затребувана в медицині і криміналістиці, пише Engineer.

Система під назвою Holostream перетворює 3D-відео в 2D-формат і використовує стандартні алгоритми стиснення для рендерингу даних, що уможливлює її використання в стандартних Wi-Fi мережах.

Для того щоб скористатися технологією, необхідно спочатку сканувати об’єкт 3D-камерою. Зображення формуються шляхом проектування структурованих патернів, які дозволяють камері визначати форму і глибину об’єкта. Потім система представляє сканований об’єкт як сітку перетнутих ліній, які утворюють трикутники. Накладення на цю сітку звичайного 2D-відео дає об’єкту текстуру і робить його реалістичним. Це дозволяє записувати, стискати, передавати і розпаковувати голографічне відео в реальному часі.

«Наскільки нам відомо, ця система є першою в своєму роді, яка може передавати 3D-контент з високою роздільною здатністю в реальному часі в стандартних бездротових мережах», – говорить провідний дослідник Сун Чан, який буде представляти дослідження своєї команди на конференції Imaging 2018 у Каліфорнії.

«Сучасні методи стискання відео досить ефективні, щоб використовувати 2D-відеозв’язок у стандартних бездротових мережах, – говорить Чан. – Якщо 3D-зображення точно перетворити в 2D, то існуючі платформи відеозв’язку вже зараз зможуть підтримувати тривимірне зображення».

Точність передачі зображення, за словами розробників, дозволить використовувати Holostream для діагностики таких захворювань, як депресія і посттравматичний синдром. Крім того, тривимірне відео дозволить поліпшити технологію дистанційного керування медичною апаратурою при проведенні складних хірургічних операцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua