Весь громадський транспорт Шеньчженя перейшов на електрику


Весь громадський транспорт Шеньчженя перейшов на електрику

Шеньчжень, мегаполіс на південному сході Китаю з 12 млн населення, завершив переведення наземного громадського транспорту на електричну тягу – жоден міський автобус тепер не забруднює повітря.

Реформа муніципального транспорту в Шеньчжені була завершена в намічені терміни і всі 16 359 автобусів тепер їздять на електриці, а не на дизельному пальному – значне досягнення для такого великого міста. Шеньчжень вважається Кремнієвою долиною Китаю – тут розташовані штаб-квартири великих інтернет-компаній, безліч стартапів і представництва найбільшого в Китаї виробника електротранспорту – BYD.

Тепер за рік автобуси Шеньчженя заощадять 345 тисяч тонн пального і знизять емісію вуглекислого газу на 1,35 млн тонн. Електричні таксі дозволять заощадити ще 116 тисяч тонн пального на рік і знизять викид СО2 на 454 тонни.

Реалізація пілотної програми з переходу на чистий громадський транспорт почалася в 2009 році, коли Шеньчжень був обраний в числі тринадцяти міст-учасників. Відтоді мегаполіс вдавався до активних заходів з електрифікації автобусного і таксопарку. У 2017 влада міста виділила субсидії на закупівлю електробусів і станцій зарядки в розмірі $430 млн.

Такий значний парк електробусів вимагає великої інфраструктури. Зараз в Шеньчжені діє 510 станцій зарядки із загальною кеількістю зарядочних точок, рівним 8000, тож одночасно місто може зарядити майже половину своїх електробусов. На те, щоб заповнити акумулятор, потрібно приблизно 2 години, за день одна така точка може обслужити до 300 електробусів, повідомляє Gas2.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua