Intel представила два нові мікрочіпи


Intel представила два нові мікрочіпи

Intel показала дві новинки: нейроморфний чіп для штучного інтелекту Loihi і квантовий чіп Tangle Lake на 49 кубітів, повідомляє MIT Technology Review.

На цьому тижні Intel представить чіп, який вчиться розпізнавати об’єкти в зображеннях, знятих на веб-камеру. Здавалося б, нічого особливого, крім того, що для роботи чіпа потрібна всього одна тисячна від енергії звичайного процесора. Пристрій Loihi – нейроморфний чіп, що імітує в спрощеному вигляді функції нейронів і синапсів у мозку. Найкращі алгоритми ШІ вже використовують нейронні мережі. Нейроморфні чіпи – це ще один крок в цьому напрямку.

Вони менш потужні, ніж кращі з універсальних мікрочіпів, але завдяки спеціалізації більш енергоефективні, що робить їх відмінним вибором для мобільних пристроїв, транспорту і промислового обладнання.

Нейроморфний чіп – спроба Intel знайти нові стратегії розвитку. Нескінченно збільшувати швидкість чіпів відповідно до закону Мура не вдасться, і компанії потрібні інші рішення. Крім того, Intel хоче відвернути увагу від проблем, пов’язаних з нещодавно виявленою вразливістю в системі безпеки сотень мільйонів чіпів.

Крім Loihi компанія анонсувала на виставці CES в Лас-Вегасі новий квантовий чіп Tangle Lake з 49 кубітами. Подробиць Intel поки не повідомляє, тож про надійність пристрою можна тільки здогадуватися. Ця новина ставить Intel в один ряд з IBM, яка випустила процесор на 50 кубітів у листопаді минулого року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua