Частка проблемних кредитів у банківській системі України в листопаді знизилася - НБУ


Частка проблемних кредитів у банківській системі України в листопаді знизилася - НБУ

Частка проблемних кредитів в банківській системі України станом на 1 грудня 2017 року становила 54,9%, що на 0,86 відсоткових пункти (п. п.) менше, ніж місяцем раніше.

Відповідні дані оприлюднені на веб-сайті Національного банку України.

Загальний обсяг кредитного портфеля за листопад зріс на 0,2% – до 1,058 трлн грн.

НБУ також уточнює, що співвідношення неробочих кредитів до кредитного портфелю державних банків за місяць скоротилося на 0,36 п. п. – до 70,18%, іноземних банківських груп – на 1,88 п. п., до 43,42%, банків з приватним капіталом – на 0,35 п. п., до 24,21%, неплатоспроможних банків – на 0,22 п. п., до 58,44%.

Частка проблемних активів банківської системи з урахуванням позабалансових зобов’язань станом на 1 грудня становила 29,24%, що на 0,22 п. п. більше, ніж місяцем раніше. При цьому загальний обсяг таких активів за листопад скоротився на 2,16% – до 2,104 трлн грн.

Нацбанк з березня 2017 року почав щомісяця оприлюднювати статистику щодо неробочих (дефолтних) кредитів, сформовану на підставі вимог постанови про оцінку кредитних ризиків №351 від 30 червня 2016 року. Постанова, зокрема, визначає “неробочий актив/кредит” максимально наближено до загальноприйнятого у світовій практиці поняття “non-performing exposures/loans” (NPE/NPL).

Згідно з новими правилами, неробочими є кредити з простроченням платежу понад 90 днів (30 – для банків) або за якими погашення боргу є малоймовірним без стягнення забезпечення.

З 1 березня 2017 року, початку публікації відповідної статистики, частка проблемних кредитів скоротилася на 1 п. п.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування