РФ готова обговорювати долю боргу України з іншими країнами, з самим Києвом переговорів немає - глава Мінфіну РФ


РФ готова обговорювати долю боргу України з іншими країнами, з самим Києвом переговорів немає - глава Мінфіну РФ

Росія готова розглядати будь-які варіанти подальшої долі боргу України на $3 млрд, навколо якого йде судовий розгляд, і обговорювати їх з іншими країнами, переговорів безпосередньо з Києвом на даний момент немає, сказав глава Мінфіну РФ Антон Силуанов.

“Швидше за все, напевно, судовий розгляд продовжиться далі”, – сказав він в інтерв’ю “Росії 1”, відповідаючи на запитання про перспективи процесу.

“Якщо ми знайдемо, домовимося (з іншими країнами – ред.) про пропозицію дострокової реалізації цього боргу або обміну його на інші папери, готові розглядати будь-які пропозиції”, – зазначив міністр.

За його словами, з Україною “в даний момент жодних переговорів не ведеться”.

Як повідомлялося, Україна в грудні 2015 року допустила дефолт по євробондах, викуплених Росією в грудні 2013 року на кошти Фонду національного добробуту ($3 млрд – сам випуск та $75 млн – останній купонний платіж). Київ пропонував Москві реструктуризацію боргу на загальних з комерційними кредиторами умовах, Росія цей варіант обговорювати відмовилася, наполягаючи на суверенному характері заборгованості. Борг мав бути погашений до 1 січня 2016 року. Однак в грудні 2015 року Україна ввела мораторій на обслуговування цієї заборгованості і до 1 січня 2016 року не здійснила платіж на загальну суму $3,075 млрд у рахунок погашення та обслуговування єврооблігацій, що належать Росії.

Після цього, 17 лютого 2016 року, Мінфін РФ подав до Високого суду Лондона позов про стягнення заборгованості за єврооблігаціями. Суд 29 березня 2017 року схвалив прискорений розгляд зазначеного позову, фактично відкинувши основні заперечення України, погодившись з наявністю у неї зобов’язань за єврооблігаціями. Суд визнав, що транзакція є стандартною борговою операцією, хоча і здійсненою при незвичайних умовах.

Водночас в рішенні суду зазначалося, що деякі визначення, що містяться в ньому, потребують уточнення, є багато важливих питань, з якими суд повинен розібратися.

Відповідно, 26 травня 2017 року Високий суд Лондона задовольнив клопотання України про призупинення виконання рішення від 29 березня 2017 року до завершення розгляду апеляційної скарги України в Апеляційному суді (Court of Appeal).

Рішення Апеляційного суду Лондона в подальшому ще може бути оскаржене у Верховному Суді (Supreme Court).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування