WeChat замінить китайцям паспорти


WeChat замінить китайцям паспорти

Месенджер WeChat від Tencent стане ще більш незамінним у повсякденному житті китайців. Уряд міста Гуанчжоу працює над проектом, який перетворить WeChat на посвідчення особи, пише South China Morning Post.

Уряд Гуанчжоу запустив пілотну програму зі створення віртуальної ID-картки, яка буде служити альтернативою посвідченню особи. Ідентифікація буде здійснюватися за допомогою програми WeChat, а тестуватимуть її мешканці, зареєстровані в міському окрузі Наньша. Незабаром пілот почне роботу у всій провінції Гуандун.

Ідея полягає у використанні системи розпізнавання облич для авторизації WeChat. Це дозволить уникнути витоків конфіденційної інформації і виключить можливість підробки посвідчення особи. Таким чином, користувачі WeChat зможуть бронювати номери в готелях і навіть користуватися послугами державних установ без пред’явлення своєї звичайної ID-картки.

Розробкою нової ID-програми займається команда Tencent і дослідний інститут Міністерства державної безпеки, а також кілька банків та інших урядових департаментів. На сьогоднішній день в WeChat зареєстровано 980 млн активних користувачів, і якщо програма зі створення і впровадження віртуальної ID-картки пройде успішно, це стане черговою віхою в еволюції програми з простого месенджера в єдину систему ідентифікації.

У Китаї вже були спроби запуску віртуальних ID-карток. У червні 2016 року подібний сервіс почали розробляти Міністерство держбезпеки спільно з Alipay. Систему використовували близько 400 000 міських жителів для проходження систем контролю в аеропортах і на залізничних станціях.

Згідно зі звітом дослідницької компанії Penguin Intelligence, 92% жителів великих міст Китаю використовують WeChat або Alipay як засіб для оплати покупок. Серед найбільш популярних причин відмови від готівки на користь мобільних додатків — швидкість і зручність використання електронних гаманців.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування