Високий суд Лондона розглядає три справи проти Коломойського і Боголюбова


Високий суд Лондона розглядає три справи проти Коломойського і Боголюбова

Олігархи Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов є відповідачами за трьома позовами у Високому суді Лондона.

Про це повідомляє “Дзеркало тижня”.

Окрім державного “Приватбанку”, що звинувачує своїх екс-власників у шахрайстві, претензії бізнесменам пред’являють Вадим Шульман і російська нафтова компанія “Татнєфть”.

Зокрема, Шульман звинувачує Коломойського і Боголюбова в невиплаті йому 28,5 млн доларів, які він витратив понад своєї обумовленої частки при спільному інвестуванні в сталеливарну компанію у США.

У 2001 році Шульман купив сталеливарний завод Уоррена приблизно за 28,5 млн доларів. На момент купівлі завод не працював.

Однак новий власник відновив його роботу, а до 2006 року вирішив підвищити його капіталізацію і запросив Коломойського і Боголюбова інвестувати кошти в завод. Партнери погодилися внести в його капітал рівні частки по 30 млн дол, а Шульману виплатити компенсацію за первинну інвестицію у 28,5 мільйонів.

У результаті нові інвестори, увійшовши в частку підприємства, стали використовувати його у своїх схемах, пов’язаних з кредитуванням, капіталізація самого заводу почала стрімко зменшуватися, а про виплату Шульману первісної інвестиції взагалі забули.

“Татнєфть” також звинувачує Коломойського, Боголюбова, Олександра Ярославського і Павла Овчаренка у шахрайстві. У жовтні компанія виграла апеляцію у цій справі і тепер Високий суд Лондона, який раніше відхилив позов компанії “Татнєфть”, зобов’язаний розглядати справу про відшкодування шкоди, завданої компанії внаслідок розкрадання грошей, призначених для оплати поставок нафти на Кременчуцький НПЗ у 2007 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування