Бундесбанк: криптовалюти в єврозоні не буде


Бундесбанк: криптовалюти в єврозоні не буде

Запуск офіційної криптовалюти на території ЄС повністю виключений, заявили в Бундесбанку. Центробанк Німеччини також попередив про ризики інвестування в біткойн. При цьому регулятор визнав, що криптовалюта набула популярності на хвилі недовіри до усталеної фінансової системи.

В інтерв’ю німецькому виданню Euro am Sonntag член ради директорів Бундесбанку Карл-Людвіг Тіле заявив, що введення криптовалюти в єврозоні не розглядається. Жоден з центробанків ЄС не планує випускати власну валюту.

Раніше президент Європейського центробанку Маріо Драгі заявив, що жодна з країн-учасниць ЄС не має права вводити власну валюту. Драгі зробив цю заяву у відповідь на плани Естонії ввести державну криптовалюту есткойн.

Представник Бундесбанку Карл-Людвіг Тіле також поділився своєю думкою про біткойн. На відміну від багатьох експертів, він не називає криптовалюту бульбашкою: «Бульбашка стане очевидною тільки після того, як вона лусне». За словами Тіле, варто турбуватися через стрімке зростання біткойна, яке рано чи пізно призведе до стрімких фінансових втрат.

Тіле пояснив, чому біткойн зародився в період після фінансової кризи. «Простежте зв’язок. Поява криптовалют, очевидно, пов’язана з критичною оцінкою фінансової системи в той час. Тому центробанкам і всій системі фінансової політики треба повернути довіру людей». Представник Бундесбанку додав, що євро базується на довірі, яку складно заробити і легко втратити.

В інтерв’ю Тіле також зазначив, що коливання біткойна настільки сильні, що використовувати його як засіб заощадження занадто ризиковано. Всього за пару тижнів курс біткойна впав на 30%, опустившись з історичного максимуму в $20 000 до $14 000. Як засіб платежу біткойн також неефективний, бо за будь-які транзакції доводиться платити комісію, зауважив Тіле.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фінтех і Картки
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua