В "Київенерго" вирішили заснувати оператора систем розподілу "ДТЕК Київські електромережі"


В "Київенерго" вирішили заснувати оператора систем розподілу "ДТЕК Київські електромережі"

Акціонери ПАТ “Київенерго” вирішили виділити зі складу компанії оператора систем розподілу – ПрАТ “ДТЕК Київські електромережі”, повідомила прес-служба компанії.

Таке рішення прийнято на позачергових зборах 22 грудня.

“Створена компанія буде здійснювати діяльність з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж. У зв’язку з цим “Київенерго” передає на баланс ПАТДТЕК Київські електромережі “права, зобов’язання та майно для реалізації дистрибуційного бізнесу. Очікується, що державна реєстрація нової компанії буде завершена в лютому 2018 року”, – йдеться в повідомленні.

У зв’язку з реорганізацією акціонери вирішили конвертувати 108,364 млн акцій “Київенерго” номінальною вартістю 0,25 грн кожна в таку ж кількість акцій “Київенерго” номінальною вартістю 0,05 грн кожна і “ДТЕК Київські електромережі” номінальною вартістю 0,2 грн кожна.

“Таким чином, всі поточні акціонери стануть власниками акцій “Київенерго” і “ДТЕК Київські електромережі”, – уточнюють у прес-службі.

Як повідомлялося, в планах “Київенерго” – реорганізація компанії шляхом виділення з компанії нових товариств: ПрАТ “ДТЕК Київські електромережі” і ТОВ “Київська енергопостачальна компанія”.

Така реорганізація необхідна, виходячи з вимог закону “Про ринок електроенергії” – оператори системи розподілу повинні бути відокремлені від виробництва, передачі, постачання електроенергії.

Створення нових товариств ніяк не вплине на обсяг прав і обов’язків за договорами на управління комунальним майном, укладеними між Київською міською радою та “Київенерго”. Право власності громади Києва на ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, завод “Енергегія”, теплові мережі та інші об’єкти, залишається непорушним.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування