Газпром vs Нафтогаз: У РФ упевнені, що суд у Стокгольмі став на їхній бік


Газпром vs Нафтогаз: У РФ упевнені, що суд у Стокгольмі став на їхній бік

Заступник голови правління ВАТ “Газпром” Олександр Медведєв заявив, що суд Стокгольма задовольнив в основних положеннях позов “Газпрому” до “Нафтогазу”.

Як передає РИА “Новости”, про це Медведєв заявив в інтерв’ю телеканалу “Росія 24”.

“Те, як це представляє українська сторона, називається: плюй в очі – все божа роса”, – заявив він.

Також представник “Газпрому” зазначив, що повне задоволення судом вимог російської компанії призвело б “до банкрутства не тільки “Нафтогазу”, але і України”.

Довідка Finance.ua:

  • Український Національний нафтогазовий холдинг “Нафтогаз України” почав судові розгляди з російським “Газпромом” за двома контрактами: щодо транзиту російського газу в ЄС через територію України і купівлі-продажу Україною російського газу.
  • 1 червня Стокгольмський арбітраж ухвалив проміжне рішення на користь “Нафтогазу”, переглянувши ціни за укладеним в 2009 році контрактом на закупівлю газу у російського монополіста з урахуванням ринкових умов.
  • Крім того, Стокгольмський суд скасував вимогу “Газпрому”, згідно з якою Україна мала щороку закуповувати 52 мільярди кубометрів газу, або оплачувати його вартість, при цьому не вибираючи весь обсяг (принцип “бери або плати”).
  • Стокгольмський арбітраж знизив ціну газу для НАК “Нафтогаз України”, що закуповується у російського “Газпрому”, у другому кварталі 2014 року на 27,4% – до 352 доларів з 485 доларів за 1 тисячу кубометрів.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування