Третину електрики в Британії забезпечують відновлювані джерела


Третину електрики в Британії забезпечують відновлювані джерела

Водночас частка безвуглецевої генерації в загальному обсязі виробленої в Британії електроенергії досягла позначки 54,4%, завдяки вітровим і сонячним фермам, а також атомній енергетиці, пише Independent.

У третьому кварталі 2017 року відновлювані джерела енергії виробили третину електрики в Великобританії. Їх частка в енергоспоживанні зросла на 5% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, досягнувши 30%. За словами аналітика Energy and Climate Intelligence Unit Джонатана Маршала, такі цифри «забили останній цвях в труну твердження, що чиста енергетика не може бути повноправним учасником ринку».

В цілому, частка невуглецевої генерації в загальному обсязі виробленої електроенергії зросла до 54,4%, завдяки вітровим і сонячним електростанціям, а також АЕС. При цьому, частка атомної енергетики стрімко падає, в той час як інвестиції в вітрову і сонячну генерацію зростають.

Енергетичний сектор склав 17,5% від загального споживання палива в Великобританії в 2016 році. На думку Маршала, декарбонізація саме цієї сфери дозволить згодом зробити революцію і в інших галузях. Зокрема, електрифікувати транспорт.

Цього можна буде досягти за рахунок збільшення потужностей вітрових електростанцій. Нещодавні обмеження на будівництво наземних вітрових електростанцій змусили британців перейти на морські вітрогенератори.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування