Депутати пропонують знизити ставку ПДВ для сільгоспвиробників


Депутати пропонують знизити ставку ПДВ для сільгоспвиробників

Народні депутати від фракції партії “Блок Петра Порошенка” пропонують знизити ставку ПДВ до 7% з 20% для виробників сільськогосподарської продукції.

Відповідний законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення ставки податку на додану вартість для сільськогосподарських підприємств” (№7420) зареєстровано у Верховній Раді 19 грудня 2017 року.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, з 1 січня 2017 року було скасовано спеціальний режим оподаткування ПДВ для сільськогосподарських підприємств. Він діяв з 1998 року і передбачав акумуляцію сільгосппідприємствами коштів ПДВ на своїх рахунках.

За інформацією авторів законопроекту, переведення агровиробників на загальну систему оподаткування і необхідність сплачувати 20% ПДВ при реалізації сільськогосподарської продукції призвело до зростання цін на продовольство.

“Зниження ставки ПДВ забезпечить не тільки прозоре 100%-ве виконання бюджету в частині податкових надходжень, а й дозволить контролювати динаміку ВВП”, – вважають депутати.

Як повідомлялося, з 2017 року парламент скасував спецрежим з ПДВ для аграріїв, запропонувавши систему дотацій на 4 млрд грн у вигляді квазіакумуляціії ПДВ.

У 2018 році система дотацій буде скасована. Парламент проголосував за виділення в держбюджеті 4 млрд грн на програму підтримки тваринництва.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування