Моральна шкода і неустойка: у скільки роботодавцям обійдеться заборгованість із зарплати


Моральна шкода і неустойка: у скільки роботодавцям обійдеться заборгованість із зарплати

Громадянин України має право вимагати від свого роботодавця виплату боргу по зарплаті в будь-який момент. Про це розповів представник адвокатської компанії «Кравець та партнери» Ростислав Кравець.

За словами юриста, не має значення, скільки часу пройшло з моменту невиплати зарплати. За працівником залишається право вимагати від роботодавця відшкодування повного пакету заборгованостей, який включає в себе невиплачений оклад, відпускні, неустойку і моральну шкоду. При цьому суди нижчих інстанцій зобов’язані прийняти позов працівника і розглядати суперечки, незважаючи на давність невиплати.

“Скажімо, ви звільнилися ще рік тому, але за цей рік компанія не виплатила вам останню зарплату і повністю вас не розрахувала. В такій ситуації через суд можна вимагати, відповідно до Трудового і Цивільного кодексів, відшкодування самого боргу, а також середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні. Також можна наполягати на виплаті моральної шкоди, і таким чином додати до суми позову близько 2-5 тисяч гривень”, – розповів старший партнер адвокатської компанії «Кравець та партнери» Ростислав Кравець.

Юрист навів приклад, як апеляційний суд задовольнив позов працівника «Центрального гірничо-збагачувального заводу», із зарплатною заборгованістю в 12 тисяч гривень. В результаті роботодавцю доведеться виплатити саму заборгованість, піврічну неустойку, а також моральну шкоду, на загальну суму 65 тисяч гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування