У Словаччині за борги заарештували газ "Нафтогазу"


У Словаччині за борги заарештували газ "Нафтогазу"

Рішенням словацького суду від 20 грудня 2017 року на виконання рішення Стокгольмського арбітражу за позовом компанії “Югаз” заарештовані поставки газу зі Словаччини на адресу НАК “Нафтогаз України”. Як повідомило джерело ZN.UA, ще 3 тисячі євро заарештовано в Бельгії.

Як стало відомо ZN.UA, остаточне рішення за позовом італійської компанії “Югаз” Стокгольмський арбітраж виніс 19.12.2012 р. Хоча мова йде про угоду 2007 року.

Позивач звернувся в арбітраж з позовом до НАК “Нафтогаз України” з метою стягнення вартості поставленого газу. До сьогоднішнього дня загальна сума позову, включаючи штрафи і пені, становить близько $21 млн.

Водночас, як повідомило джерело в НАК, компанія “Нафтогаз” зараз з’ясовує ситуацію в Словаччині, а також встановлює, хто юридично уповноважений представляти інтереси, оскільки, як з’ясувалося, початковий власник газу – компанія “Італія газ” перебуває в процесі банкрутства. “Нафтогаз” аналізує ситуацію для прийняття відповідних дій.

Італійська компанія намагалася домогтися виконання рішення Стокгольмського арбітражу 2012 року в Україні, але безуспішно. Після цього, згідно з міжнародним правом, вона звернулася в суди інших країн, намагаючись домогтися виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Рішення арбітражу пред’являється до судів інших країн до виконання і виконується за внутрішніми процедурами (законами) цих країн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування