АМКУ радить знову дозволити імпорт електроенергії


АМКУ радить знову дозволити імпорт електроенергії

Антимонопольний комітет України (АМКУ) рекомендує розглянути імпорт електроенергії як альтернативу українській електроенергії, виходячи з економічної доцільності. Про це повідомляє прес-служба комітету.

Зокрема, АМКУ виявив, що в Україні є технічна можливість та економічна доцільність імпорту електроенергії. Однак через високі адміністративні бар’єри імпортери не заходять на ринок.

“Імпорт електричної енергії міг би скласти значну конкуренцію вітчизняним виробникам, зокрема, тепловій генерації, а також, можливо, в певній частині і атомній генерації”, — заявила перший заступник голови комітету Марія Нижник.

На сьогоднішній день імпорт електроенергії включається в енергобаланс країни за замикаючим принципом — для збалансування енергосистеми. Проте в АМКУ переконані, що в країнах, з якими Україна сполучена міждержавними перетинами, бувають ціни нижче, ніж у українських теплоелектростанцій (ТЕС).

Тому комітет рекомендує Міністерству енергетики та Раді Оптового ринку електроенергії (ОРЕ) залучати імпорт електроенергії в енергосистему України, виходячи з його економічної доцільності.

Для цього Міністерству потрібно змінити Порядок формування річних і місячних прогнозних балансів електроенергії об’єднаної енергосистеми України в частині можливості залучення імпорту на конкурентних засадах по відношенню до іншої генерації (виходячи з економічної доцільності).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:АМКУ
В Контексті Finance.ua
Опитування