У Мінфіні повідомили, коли ухвалять рішення про докапіталізацію "Ощадбанку" та " Укрексімбанку


У Мінфіні повідомили, коли ухвалять рішення про докапіталізацію "Ощадбанку" та " Укрексімбанку

Міністерство фінансів України підтверджує інформацію Національного банку України про погіршення кредитного портфеля Ощадбанку, сформованого до 2014 року, і припускає необхідність його чергової докапіталізації.

“Портфель далі погіршується. Можливо, така капіталізація буде потрібна. Ми зараз в дискусіях з Ощадбанком і Нацбанком”, – сказала перший заступник міністра Оксана Маркарова на підсумковій прес-конференції Мінфіну в Києві у вівторок.

За її словами, з вересня низка великих боржників банку припинили обслуговувати свої кредити, чого не очікували в Мінфіні.

Щодо Укрексімбанку О. Маркарова повідомила, що у Мінфіну до останнього часу була відсутня інформація про необхідність його докапіталізації, і сам банк це питання не ініціював.

Перший заступник голови Мінфіну зазначила, що Укргазбанку вдалося домогтися істотного зниження поганих кредитів, тому необхідність його докапіталізації в даний час відсутня.

О. Маркарова зазначила, що докапіталізації держбанків можна було б уникнути, якби була прийнята запропонована міністерством ідея передачі накопичених ними до 2014 року поганих кредитів централізованій структурі для роботи з ними.

В цілому вона підкреслила, що вирішення питання проблемних активів полягає у підвищенні захисту прав кредиторів в країні, поліпшенні роботи виконавчої служби. “Без вирішення цих проблем ми не зможемо суттєво оздоровити банківський сектор у цілому і держбанки зокрема”, – заявила вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування