Нацбанк змусить банки бути більш ліквідними


Нацбанк змусить банки бути більш ліквідними

До кінця 2018 року НБУ запровадить новий обов’язковий норматив – LCR, який покаже, наскільки банки готові до гіпотетичної «втечі вкладників».

«Коефіцієнт покриття ліквідності (LCR) покликаний забезпечити ситуацію, при якій банки мають достатньо якісних і ліквідних активів для того, щоб профінансувати відтоки коштів протягом 30 днів в стресовий період. Тобто банки повинні оцінити можливі відтоки по депозитах фізичних і юридичних осіб, оцінити можливі притоки коштів, наприклад, пов’язані з погашенням кредитів протягом наступних 30 днів. А чисті відтоки пасивів мають бути покриті високоліквідними якісними активами», – повідомив директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.

До таких активів належатимуть, наприклад, готівкові кошти, суми на коррахунках, а також цінні папери – ОВДП і депозитні сертифікати. «Перелік високоліквідних активів в Україні дуже обмежений через те, що фондовий ринок у нас не розвинений і немає великої пропозиції акцій або облігацій», – пояснив Віталій Ваврищук.

Цей норматив банки почнуть розраховувати в тестовому режимі протягом I кварталу 2018 року. «І лише в кінці 2018 року, після того як ми оцінимо попередні розрахунки, ми визначимо мінімальне порогове значення для цього нормативу і цей коефіцієнт стане обов’язковим», – пообіцяв Віталій Ваврищук. У презентації зазначено, що мова може йти про норматив мінімум 100%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування