Рада перерахує пенсії журналістам і вченим


Рада перерахує пенсії журналістам і вченим

До Верховної Ради внесено проект закону (№7406), яким пропонуються зміни щодо перерахунку пенсій науковим працівникам, журналістам і іншим.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Згідно з пояснювальною запискою, науковці, журналісти, працівники органів місцевого самоврядування та державні службовці все своє життя відпрацювали, присвятивши свою професійну діяльність, чекаючи на гарантований державою соціальний захист у старості. З метою захисту конституційних прав науковців, журналістів, працівників органів місцевого самоврядування та державних службовців, пропонується передбачити механізм перерахунку вже призначених пенсій для зазначених категорій громадян.

Зокрема, пропонується внести зміни щодо перерахування пенсійних виплат науковцям, на тих підставах, що діяли на момент виходу людини на пенсію, в тому числі в разі підвищення розміру заробітної плати працюючим науковцям.

Також ці зміни стосуються журналістів державного або комунального засобу масової інформації, щодо яких, згідно з текстом проекту закону, застосовуються норми, методика та порядок перерахунку пенсії державного службовця. Ця норма також поширюється на журналіста реформованого друкованого засобу масової інформації, який працював в такому засобі масової інформації до завершення процесу його реформування.

Варто додати, що згідно з документом зберігається право на перерахунок пенсії в порядку, передбаченому для державних службовців.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування