В Україні обвалився видобуток вугілля


В Україні обвалився видобуток вугілля

За 11 місяців 2017 року (січень-листопад) видобуток енергетичного та коксівного вугілля в Україні скоротився на 13,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 31,9 млн тонн.

Про це повідомила прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості, передає УНІАН.

Так, із загального обсягу вугілля 4,4 млн тонн (13,8%) було видобуто на державних шахтах. У листопаді в Україні було видобуто 3 млн тонн вугілля, що на 18,8% менше, ніж в листопаді 2016 року.

У загальній структурі видобутку частка коксівного вугілля, який використовується для потреб металургії, за 11 місяців зайняла 19,4%. За звітний період видобуток цього вугілля досяг 6,2 млн тонн.

Нагадаємо, що видобуток енергетичного та коксівного вугілля в Україні в 2015 році через бойові дії на Донбасі скоротилася в 1,6 рази в порівнянні з 2014 роком – до 39,8 млн тонн. У 2016 році видобуток збільшився на 2,8% – до 40,9 млн тонн.

У березні 2017-го найбільший приватний український енергетичний холдинг ДТЕК Енерго зупинив майже всі вугільні шахти в підконтрольних проросійським сепаратистам районах Донбасу через транспортну блокаду.

На сьогоднішній день Україна через бойові дій на сході країни і блокади вантажообігу з непідконтрольними територіями відчуває значний дефіцит вугілля, в першу чергу енергетичного (антрациту), видобуток якого сконцентрований в Донецькій і Луганській областях, в районах, підконтрольних бойовикам. За даними Міненерговугілля, потреба теплової генерації у 2018 році в вугіллі складе 26,6 млн тонн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Міненергетики
В Контексті Finance.ua
Опитування