0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

У проблемних боржників завищені апетити - НБУ


У проблемних боржників завищені апетити - НБУ

Це заважає закону «Про фінансову реструктуризацію» запрацювати на повну силу, вважають у НБУ.

«Досягнення не вражають, але саме за останні кілька місяців почали з’являтися нові кейси, досить успішні, за якими реструктуризація вже завершилася. Цей механізм, по суті, набирає обертів», – заявив директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.

За його словами, є певні питання, які потрібно вирішити, щоб механізм фінансової реструктуризації запрацював на повну силу. Це стосується, наприклад, змін до Податкового кодексу, які дозволяли б списувати проблемну заборгованість. Ці зміни вже прийняті депутатами, але не підписані президентом.

Але є і ще одна причина, чому фінансова реструктуризація не стала масовою.

«Я як член наглядової ради з питань фінансової реструктуризації можу констатувати, що основна проблема для успішних реструктуризацій – це занадто великі апетити проблемних позичальників, які чомусь вирішили, що банки і особливо державні банки повинні їм списати кредити, конвертувати всі в гривню під мінімальну процентну ставку, якусь символічну, наприклад, на рівні 0,5% річних. І це, звичайно, питання – чи хочемо ми мати такі реструктуризації, які призводять до прощення кредитів великим фінансово-промисловим групам, які мають можливості обслуговувати кредити», – говорить Віталій Ваврищук.

У Нацбанку зазначили, що з відновленням економіки все частіше сумлінні позичальники самостійно приходять в банки і відновлюють обслуговування боргів. «Банки ніколи не відмовляють у реструктуризації тим компаніям, які ведуть себе сумлінно і які дійсно мають певні фінансові труднощі», – пояснив Віталій Ваврищук.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування