Якість кредитних портфелів держбанків погіршилася - НБУ


Якість кредитних портфелів держбанків погіршилася - НБУ

Якість кредитних портфелів державних банків, крім ПриватБанку (Київ), погіршилася, повідомила заступник глави Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова.

За її словами, в даний час немає істотних змін в напрямку поліпшення структури заборгованості кредитних портфелів держбанків, при цьому якість застави погіршується.

“Мова не йде про якісь нові фактори, мова про те, що протягом двох років, особливо в 2017 році, не було зроблено суттєвих заходів для поліпшення структури заборгованості великих груп. Тому що концентрація в кредитних портфелях банків дуже висока, і ми знаємо, що в структурі непрацюючих активів значна частина належить відомим в Україні промисловим групам”, – констатувала вона.

К.Рожкова також повідомила, що в зв’язку з погіршенням якості кредитних портфелів вивчається можливість докапіталізації державних Ощадбанку і Укрексімбанку (обидва – Київ).

“Сьогодні ми продовжуємо вивчати додаткову потребу в капіталі цих банків через якість кредитного портфеля. Це стосується, в першу чергу, Ощадбанку та Укрексімбанку. Далі будемо продовжувати розробляти стратегію розвитку держбанків і сподіваємося на прийняття закону (про поліпшення корпоративного управління держбанків – ред.) … Сподіваємося, що на початок року він буде прийнятий, він дасть поштовх серйозним змінам в управлінні державними банками, підвищить якість внутрішніх процесів у цих банках”, – сказав вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування