Нацбанк продав на аукціоні $75 млн


Нацбанк продав на аукціоні $75 млн

Національний банк України (НБУ) в умовах ослаблення гривні на оголошеному ним аукціоні з пропозицією до $100 млн продав $75 млн, повідомив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб.

“$75 млн Нацбанк продав, щоб стабілізувати ринок”, – сказав він на прес-конференції у понеділок, зазначивши, що НБУ проводив інтервенції і на минулому тижні з використанням інших інструментів.

Згідно з інформацією на сайті НБУ, курс відсікання на аукціоні склав 27,85 грн/$1, середньозважений курс – 27,855 грн/$1.

Д. Сологуб підкреслив, що таке ослаблення гривні пояснюється сезонними факторами, тоді як фундаментальні фактори відсутні.

“Нацбанк не відходить від своєї стратегії валютних інтервенцій, яка включає згладжування таких коливань, і ми будемо їх згладжувати: резерви це дозволяють”, – сказав він.

Як повідомлялося, гривня на міжбанківському валютному ринку в п’ятницю знизилася до 27,715 грн/$1 з 27,445 грн/$1 у попередній робочий день. Національний банк України (НБУ) в цей день аукціон не проводив. За даними НБУ, середньозважений курс гривні на міжбанківському валютному ринку в цей день знизився з 27,41 грн/$1 до 27,6351 грн/$1 – найнижчого її значення з середини січня цього року.

Найвищого значення – 25,44 грн/$1 – гривня в цьому році досягла наприкінці серпня, після чого почалося її поступове ослаблення, зокрема, у вересні курс долара до гривні зріс на 3,4%, у жовтні – на 1,1%, у листопаді – на 1,1%, з початку грудня – на 1,8%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування