МВФ наполягає на коригуванні цін на газ в Україні


МВФ наполягає на коригуванні цін на газ в Україні

Уряд України має відкоригувати значення ціни на природний газ на внутрішньому ринку до рівня імпортного паритету, що буде сприяти розвитку вільного ринку газу та стимулювати споживачів до економного споживання енергоносіїв.

Відповідаючи на запит журналістів, таку вимогу Міжнародного валютного фонду озвучив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

«Зобов’язання за програмою, яка підтримується МВФ, передбачають приведення цін на газ у відповідність до рівня імпорту. Тому зараз фокус саме на цьому… зрештою, остаточною метою є впровадження вільного газового ринку. На шляху до нього важливо продовжувати коригувати ціну на газ відповідно до ціни імпорту», – сказав він. За його словами, ринкові ціни на газ на внутрішньому ринку будуть стимулювати реалізацію заходів з енергозбереження та сприяти ефективному розміщенню ресурсів.

«Вони дозволяють газовому сектору покрити витрати і отримати ресурс для інвестицій у газову інфраструктуру. Завдяки ним на газовий ринок приходять нові компанії, що спонукає до здорової конкуренції. Єдина ціна для всіх видів споживачів також ліквідує простір для корупції», – йдеться в заяві представника МВФ.

Оцінюючи результати змін на газовому ринку України, Люнгман заявив, що реформа цін на енергоносії є «одним із найбільших досягнень реформаторських зусиль України протягом останніх років».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:МВФ
В Контексті Finance.ua
Опитування