Чого чекати від курсу цього тижня?


Чого чекати від курсу цього тижня?

Минулого тижня курс долара до гривні зріс на всіх сегментах валютного ринку на 1,9-3,3% за рахунок різкого зростання до кінця року ліквідності в гривні, яку підприємства і банки «паркують» на валютному ринку.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 27,11 грн до 27,64 грн, або на 1,9%.

Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, за цей же час зріс з 27,14 грн до 27,90 грн, або на 2,8%.

Середні курси купівлі/продажу долара на готівковому ринку в банках виросли за тиждень з 27,06/27,30 до 27,75/28,20.

Таким чином, купівля зросла на 2,5%, а продаж зросла на 3,3%. При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею зріс з 0,8% до 1,6% за рахунок більш швидкого зростання продажу порівняно з купівлею, що є ознакою зростання ажіотажу на ринку.

Крім сезонних, на падіння гривні вплинув ще один фактор – інформація від МВФ про неготовність надсилати місію для обговорення наступного траншу кредиту. На думку фонду, Україна не виконала необхідні для цього зобов’язання. Серед них створення Антикорупційного суду, реформа приватизаційного законодавства для додання йому прозорості і ринкових механізмів, а також коригування внутрішніх тарифів на газ.

Як зазначає Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі, на тижні, що розпочався, очікується продовження зростання курсу долара.

“Безготівковий долар (офіційний курс та його вартість на міжбанку може піднятися до 28,2-28,4 грн, а готівковий долар у банках через тиждень може котируватися близько 28,3/28,7 грн”, – говорить Іосуб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua