США побудують у Європі авіабази на $200 млн в рамках ініціативи стримування Росії


США побудують у Європі авіабази на $200 млн в рамках ініціативи стримування Росії

США планують витратити понад 200 мільйонів доларів на ремонт і будівництво військових об’єктів на авіабазах, які розташовані переважно в країнах Східної Європи.

Як повідомляє видання Air Force Times, підписаний 12 грудня Дональдом Трампом оборонний бюджет на 2018 рік передбачає можливість керівництву ВПС США купувати земельні ділянки і будувати військові об’єкти за межами Сполучених Штатів. Зокрема, до витрат оборонного бюджету включені приблизно 214 мільйонів доларів на будівництво об’єктів в Ісландії, Норвегії та країнах Східної Європи.

Дане фінансування є частиною Європейської ініціативи стримування, яку було ініційовано через кілька місяців після анексії Росією Криму та у зв’язку з подальшим насиллям на Сході України.

На військових базах США будуть тимчасово базуватися високотехнологічні літаки F-22 Raptor і F-35 Strike Fighter і засоби розвідки для відстеження російських підводних човнів, які перебувають у Північному і Балтійському морях.

“Ми поки не можемо надати конкретні деталі про майбутні операції і локації, ми безперервно шукаємо можливості для проведення тренувань по взаємодії для наших літаків п’ятого покоління з нашими європейськими союзниками і партнерами”, – розповів спікер військового командування США в Європі майор Хуан Мартінес.

Зокрема, за даними Foreign Policy, США направлять 14 мільйонів доларів на будівництво нових ангарів на військово-морській базі в ісландському Кефлавіку для розміщення там літаків P-8 Poseidon, призначених для боротьби з підводними човнами. Це стане відповіддю на провокації з боку російських підводних човнів у цьому регіоні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування