Законопроект "Купуй українське..." порушує зобов'язання в рамках СОТ – Климпуш-Цинцадзе


Законопроект "Купуй українське..." порушує зобов'язання в рамках СОТ – Климпуш-Цинцадзе

Ухвалений у четвер Верховною Радою у першому читанні законопроект “Купуй українське плати українцям” прямо порушує Угоду про асоціацію Україна-ЄС, а також зобов’язання країни в рамках Всесвітньої торгової організації (СОТ), вважає віце-прем’єр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

“Перш за все, законопроект суперечить положенням Угоди в розділі “Державні закупівлі” за принципом недискримінації між іноземними і вітчизняними економічними операторами в торгівлі товарами і послугами в сфері держзакупівель. Остаточне ухвалення документа продемонструє неспроможність України тримати слово і розвивати бізнес цивілізованим недискримінаційним шляхом”, – написала В. Климпуш-Цинцадзе на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

На її переконання, остаточне ухвалення законопроекту створить передумови для дзеркальних захисних обмежень від ЄС для українських товарів і послуг, вдарить по вітчизняним експортерам.

Крім проблем із зарубіжними партнерами, вважає вона, найбільшої шкоди автори зазначеного документа заподіють тим, кого нібито взялися захищати, оскільки нескінченний додатковий перелік підтвердних документів-довідок для участі в тендерах тільки істотно ускладнить участь у системі держзакупівель вітчизняних виробників і спотворить систему ProZorro.

“Він (перелік – ред.) поверне нас до часів непрозорих схем, спричинить збагачення “своїх” постачальників, додаткові витрати держбюджету, і ці гроші виймуть з кишені платників податків”, – вважає віце-прем’єр з євроінтеграції.

“Шкода, що, прикриваючись захистом національного виробника, народні депутати насправді пропонують законсервувати відсталу економіку, де не буде місця інноваціям або модернізації, де звузиться конкурентне поле, зате буде процвітати корупція. Хочу сподіватися, що справжнє, а не маніпулятивно-декларативне обговорення норм законопроекту, охолодить гарячі голови”, – сказала вона.

Раніше перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов на своїй сторінці в Facebook також висловив думку, що зазначений законопроект порушує Угоду про асоціацію Україна-ЄС.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування