Близький до "Сім'ї" банк переслав мільйони в офшори


Близький до "Сім'ї" банк переслав мільйони в офшори

Близько 19 мільйонів доларів вивели в офшори з “Південкомбанку”, який був близький до “Сім’ї” екс-президента Віктора Януковича.

Про це йдеться у новому розслідуванні Центра дослідження корупції та організованої злочинності з посиланням на документи з проекту Panama Papers.

Власник “Південкомбанку” – донецький бізнесмен Руслан Циплаков був наближений до сім’ї Януковича завдяки дружбі з молодшим сином екс-президента Віктором.

“Південкомбанк” був частиною більшої холдингової компанії “Металевий союз”, який був підконтрольний Циплакову.

На думку слідчих, компанії Циплакова намагалися допомогти Януковичу залишитися при владі.

За їхньою інформацією, об’єкт, який є власністю окремої компанії, яка належить власнику банка Циплакову, використовувався для зберігання зброї, призначеної для проурядових сил під час Євромайдану.

Слідчі Генеральної прокуратури кажуть, що у лютому 2014 року “Південкомбанк” позичив “багато мільйонів” очевидним підробленим компаніям “для подальших виплат керівникам кримінальних угруповань, які виступали проти протестів у Києві”.

“Позикові кошти залишаються безоплатними, як вони були витрачені і їх поточне місцезнаходження невідомі”, – відзначають слідчі.

Зазначається, що ввечері 20 лютого 2014 року, коли на Майдані вбили десятки мирних демонстрантів, офіс “Металевого союзу” перетворили у збройний склад. Керівник служби безпеки групи допоміг організувати доставку 156 рушниць Калашникова та 22 коробки снарядів до офісу з складів міністерства внутрішніх справ на околицях Києва.

Згідно з судовими документами, власник групи “Металевий союз” перебував у офісі, коли вивантажували зброю. Хоча його ім’я не відображається в документах, це, ймовірно, був Циплаков, оскільки він є власником “Металевого союзу”, зазначають у розслідуванні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування