Україна має намір стягнути з російських власників Лисичанського НПЗ майже 1 млрд грн


Україна має намір стягнути з російських власників Лисичанського НПЗ майже 1 млрд грн

Міністерство юстиції України має намір у судовому порядку стягнути з російських власників Лисичанського нафтопереробного заводу (НПЗ) майже 1 млрд грн як регрес за програним в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) позовом компанії “Агрокомплекс”, повідомив голова відомства Павло Петренко.

“У найближчий тиждень в українському суді буде великий позов України до компанії з власниками з РФ про стягнення в регресному порядку майже 1 млрд грн”, – сказав він.

П. Петренко нагадав, що мова йде про події середини 90-х років – початку 2000-х років, коли через судову систему і вплив на неї органів виконавчої влади був відібраний великий масив об’єктів, у тому числі нафтопереробний завод, після чого постраждала компанія судилася більше 10 років в ЄСПЛ і виграла суперечку у України.

“Ми рік готували доказову базу, і йдемо з регресом до тієї компанії, яка зараз володіє частиною тих об’єктів, які були експропрійовані. З’ясувалося, що ця компанія управляється росіянами”, – резюмував П. Петренко.

Міністр не уточнив, до якої конкретно компанії буде поданий позов, хоча в інтерв’ю виданню “Ділова столиця”, що вийшло 20 листопада, міністр називав відповідачем “Роснєфть”.

“Якщо нові господарі отримали майно, яке за рішенням ЄСПЛ було незаконно виведено з власності потерпілої компанії, і наша держава заплатила “Агрокомплексу” компенсацію, то “Роснєфть” повинна тепер відшкодувати Україні ці гроші”, – сказав тоді голова Мін’юсту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування