Венесуела становить основну загрозу для ринку нафти до 2018р - МЕА


Венесуела становить основну загрозу для ринку нафти до 2018р - МЕА

Видобуток нафти у Венесуелі, яка має найбільші в світі запаси цього палива, може продовжити падіння, що являє собою основну загрозу для ринку в 2018 році, повідомляє Міжнародне енергетичне агентство (МЕА).

“Колапс нафтової галузі Венесуели відбувається прямо на наших очах, – заявив голова відділу нафтової галузі і ринків МЕА Ніл Аткінсон на сировинному саміті в Токіо. – Не виключена можливість, що в 2018 році ми станемо свідками масштабного падіння у Венесуелі, і це докорінно змінить ситуацію з балансом на нафтовому ринку”.

За даними JODI, видобуток нафти в країні у вересні становив 2,085 млн барелів на добу, при цьому виробництво вже довгий час залишається на мінімальних рівнях з 2003 року.

За прогнозом Н.Аткінсона, видобуток може впасти ще на 500-600 тис. б/д, повідомило агентство Bloomberg.

Він також вважає, що ціни можуть знизитися в найближчі місяці. У найближчі п’ять років зростання попиту на нафту може скласти 1,3 млн барелів на рік. При цьому без суттєвого підвищення обсягів інвестицій в галузь посилюються ризики різкого погіршення ситуації на ринку після 2020 або 2021 року, заявив експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування