Goldman Sachs поліпшив прогноз цін на нафту на 2018-19рр


Goldman Sachs поліпшив прогноз цін на нафту на 2018-19рр

Американський банк Goldman Sachs Group Inc. відзначив поліпшення ситуації на глобальному нафтовому ринку завдяки продовженню угоди ОПЕК+ про обмеження нафтовидобутку і активному попиту на паливо і підвищив прогнози вартості нафти на найближчі два роки.

За прогнозом Goldman Sachs, нафта марки Brent буде коштувати в середньому $62 за барель в 2018 році і $59,5 в 2019 році проти очікуваних раніше $58 в обидва роки. Новий прогноз для WTI становить $57,5 на наступний рік і $55 на 2019 рік проти $55.

Експерти банку відзначають, що підвищувальні ризики для ринку будуть переважати в 2018 році, через імовірність перебоїв з постачаннями і шанси, що попит буде зростати сильніше за прогнози, проте в 2019 році ризики будуть швидше знижувальними, оскільки США й інші виробники можуть наростити обсяг нафтовидобутку.

Аналітики Goldman більш оптимістично налаштовані по відношенню до світового попиту на нафту, ніж їх колеги з ОПЕК і Міжнародного енергетичного агентства (МЕА): їх прогноз зростання сукупного попиту в 2017-18 роках на 350 тис. барелів на добу перевищує прогноз ОПЕК і на 550 тис. б/д – очікування МЕА.

Як наслідок, світові запаси нафти можуть зменшитися до середнього рівня за останні 5 років до третього кварталу наступного року, після чого країни картелю і їх партнери можуть достроково завершити угоду про обмеження нафтовидобутку.

Очікується, що сукупний видобуток нафти в країнах ОПЕК і Росії в 2018 році складе 44,3 млн б/д, що на 350 тис. б/д нижче, ніж попередній прогноз банку.

Тим часом прогноз видобутку в Канаді і США в 2018 році був збільшений на 220 тис. б/д і 860 тис. б/д відповідно, що відображає більш високі, ніж очікувалося, темпи видобутку в третьому кварталі 2017 року і прискорення зростання економіки цих країн у цілому.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування