НБУ оцінить вплив на інфляцію зростання зарплати до 4100 грн


НБУ оцінить вплив на інфляцію зростання зарплати до 4100 грн

Національний банк «взяв до уваги потенційне підвищення мінімальної заробітної плати до 4100 грн і прораховує можливі сценарії впливу такого рішення на макроекономічні показники».

Про це FinClub повідомили у прес-службі НБУ.

«Дати точну оцінку впливу на інфляцію від підвищення МЗП до 4100 грн стане можливо пізніше. Аналіз впливу і можливих ефектів від соціальних ініціатив вимагає комплексного підходу і врахування численних факторів, тому будь-які оцінки можуть бути запропоновані тільки після визначення конкретних параметрів подібних ініціатив і актуальної на той час економічної ситуації», – сказали в НБУ.

Таким чином центробанк відреагував на ініціативу президента Петра Порошенка підняти мінімальну зарплату до 4100 грн після того, як вона з 1 січня зросте з 3200 грн до 3723 грн.

«Зауважимо, що головним чином підвищення соціальних стандартів варто погоджувати з темпами зростання продуктивності економіки, щоб уникнути можливих додаткових інфляційних ризиків. Нагадаємо, що зараз проект державного бюджету на наступний рік передбачає підвищення мінімальної заробітної плати до 3723 грн. Відповідно, у жовтні був оновлений макроекономічний прогноз Національного банку з урахуванням такого підвищення», – підкреслили в прес-службі.

Регулятор стверджує, що він уважно стежить за ходом голосування та внесення змін у державний бюджет, у тому числі в частині соціальних ініціатив, щоб оперативно врахувати їх при побудові майбутніх прогнозів та ухваленні рішень щодо монетарної політики».

Детальніше про цінові ризики він готовий повідомити через тиждень.

«Перспективи і ризики для цінової стабільності, а також відповідні рішення Національного банку будуть оголошені на регулярній прес-конференції з монетарної політики за результатами рішення правління щодо монетарної політики 14 грудня», – зазначили в НБУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування