Amazon залишить без роботи 24 000 осіб в цьому році


Amazon залишить без роботи 24 000 осіб в цьому році

Видання Quartz провело дослідження, в якому намагалося ся з’ясувати, чи дійсно Amazon створює більше робочих місць, ніж руйнує, беручи до уваги її жорстку позицію по відношенню до конкурентів на ринку, а також зростання кількості роботів в штаті.

Аналіз даних щодо робочих місць в торгівлі в цілому і в Amazon зокрема з екстраполяцією на кінець 2017 року дозволив зробити наступні висновки.

Якщо припустити, що нинішні тенденції триватимуть до кінця року, кількість працівників на підприємствах, що працюють в одній з Amazon галузі (тобто ті, з якими Amazon конкурує, наприклад, з книжковими магазинами, на відміну від бензозаправок) буде знижуватися приблизно на 1% щорічно. Це 170 000 осіб.

Зростання штату Amazon буде недостатньо великим, щоб покрити втрати в інших компаній у тих самих галузях. Імовірно, кількість співробітників Amazon в 2017 зросте на 146 000, тобто на 43% (не рахуючи працівників Whole Foods). Навіть при настільки агресивному зростанні, кількість тих, хто залишився цього року без роботи в результаті діяльності торговельного гіганта, все одно залишиться 24 000.

Amazon вже «взяла на роботу» 55 000 роботів в цьому році. Імовірно, в четвертому кварталі їх стане на 20 000 більше, всього 75 тисяч за 2017. Беззаперечно довести причинний зв’язок між скороченням штату і роботами складно, але факт залишається фактом — 24 000 людей залишаться без роботи, 75 000 роботів її отримають. На даний момент на всіх підприємствах корпорації по всьому світу працює близько 100 000 роботів.

Штат компанії Amazon зростає щорічно на 40%. До кінця 2016 року вона була восьмою у рейтингу найбільших роботодавців США, і повільно, але вірно піднімається вище. Друга штаб-квартира надасть робочі місця ще 50 000 співробітників.

Зростання і продуктивність компанії — основна причина того, що її акції ростуть в ціні. Amazon збільшує інвестиції в робототехніку і, за прогнозами Quartz, до кінця року машини будуть складати 20% штату компанії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування