Експортні ціни на українську сталь зростуть на 30% – ICU


Експортні ціни на українську сталь зростуть на 30% – ICU

Зростання експортних цін на українську сталь за підсумками поточного року складе 27-30%.

Про це повідомив керівник підрозділу з фінансового аналізу корпорацій небанківського сектору групи ICU Олександр Мартиненко, передає Агентство стратегічних рішень “Голуб і Шинкаренко”.

За даними ICU, експортні ціни на українську сталь зросли на 30-40% за січень-листопад 2017 року порівняно з аналогічним періодом минулого року, що з лихвою компенсувало втрати від падіння виробництва та сприяло зростанню валютних надходжень в країну.

“Основними рушіями зростання світових цін на метали у 2017 році стали політика влади Китаю, що проводила всередині країни інтенсивне кредитування споживання сталі, скорочення китайських сталеплавильних потужностей, а також зростання обсягів спекулятивних операцій з металами та рудою на китайських сировинних біржах”, – пояснив Мартиненко.

Експерт також відзначив зниження дестабілізуючого впливу китайського експорту на інших ключових для українських металургів ринках, в першу чергу, на європейському. Крім того, він прогнозує, що за підсумками 2017 року споживання сталі на європейському ринку зросте на 2,5-3%.

В цілому, за прогнозами ICU, зростання експортних цін на українську сталь за підсумками поточного року складе 27-30%.

При цьому, за його прогнозами, у наступному році очікується зниження цін на сталь на ключових для України ринках на 5-8% через більш слабке споживання металів в Китаї.

У цілому, експерт ICU вважає найбільш вірогідним сценарієм зниження експортної виручки ГМК України на 1-4% в 2018 році, при цьому її загальний обсяг залишиться близьким до рівня 12 млрд. доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua